V dňoch 20.-23.2.2020 sa naša reprezentácia, zložená výlučne z reprezentantov v Skijoringu, zúčastnila v talianskom Pragelate Majstrovstiev Európy FISTC. Na našich pretekárov čakalo príjemné slnečné počasie, kvalitne upravené trate a vysoká nadmorská výška bežkárskych tratí (1500-1700 m.n.m.). Lokalita bola zaujímavá aj preto, že sa tu v roku 2006 počas olympiády v Turíne uskutočnili súťaže v bežeckom lyžovaní. Trate však kvôli vyšším teplotám a nedostatku snehu na niektorých úsekoch nekopírovali olympijské trate, zo štadiónu v prvej polovici stúpali do doliny a neskôr pretekári po prejdení mostíkom cez potok klesali dolinou až do cieľa.

Preteky boli rozhodnuté po prvom dni, kedy si pretekári s výraznejšími odstupmi vyjazdili pozície, ktoré držali až do konca pretekov. Menili sa iba rozostupy medzi nimi. V mužskej kategórii sa nám podarilo obsadiť kompletné pódiové umiestnenia, v ženskej kategórii obsadili naše pretekárky prvé dve miesta. Šampionát hodnotíme celkovo veľmi pozitívne. Naši pretekári potvrdili príslušnosť k špičke v svojich kategóriách a významným plusom bola tiež spoľahlivá talianska organizácia podujatia.