Správa Team Leadra – ME ICF 2019 Chevetogne, Belgicko

//Správa Team Leadra – ME ICF 2019 Chevetogne, Belgicko

Majstrovstvá Európy ICF 2019 Chevetogne, Belgicko sú za nami.

V ťažkých blatových podmienkach, ktoré nám počasie pripravilo, sme bojovali statočne, aj keď mnohí s pádmi, vďaka Bohu bez zranení, ktoré sa žiaľ niektorým pretekárom iných krajín nevyhli.

Trať bola veľmi náročná, vlnitá, kopcovitá a veľmi šmykľavá pre už zmieňované extrémne blato, ktoré hlavne pri prudkých zbehov z kopcov príjemné práve nebolo..

Štartovalo sa oba dni individualne- starty po 30 sek pre bike, kolobežku a canicross juniorov, 15 sek pre zvyšok canicrosu. Po prehliadke trate vo stvrtok, sme pre zachovanie dobrej nálady nazvali bahenné lázne belgickou čokoládou🍫🍫 a do nej sa každému padalo ľahšie 🙈😁 A ako sa zvykne hovoriť, veci, ktoré vynikajú z “klasických”koľají si vždy pamätáme najviac, tak to bude aj s Belgickom, nikdy nezabudneme tie zážitky z belgickej 🍫🍫🍫 priamo na trati 🙈😃😁

Zo 14 tich dvojíc boli tieto Majstrovstvá pre mnohých ich prvými, ale určite nie poslednými 🙂 Jedna dvojica – Larka Chrenková s Arwen (kat CC juniori) sa žiaľ pre zranenie psíka druhý den na štart postaviť nemohla, no ostatní bojovali s nástrahami rozblatovenej trate po neutíchajúcich dažďoch oba dni čo im sily stačili.

Konkurencia bola silná, presnejšie, zišla sa tu špička z celej Európy v disciplínach Canicross, Bikejøring a Scooter, celkovo cca 850 pretekárov. Vybojovať si dobré umiestnenia ozaj ľahké nebolo a sme hrdí, že naši obstáli skvelo!!  Všetkým veľmi gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu bez akýchkoľvek problémov 👌👌

Umiestnenie reprezentácie:

Kategória Scooter Men:

  • Mário Adamko, Tequila 7/22

Kategória Bikejøring Men:

  • Ľubo Kočík, RubyC 12/32

Kategória Canicross Men:

  • Filip Rybár, Jet 7/65

Kategória Canicross Women:

  • Jana Mareková, Orca 7/81
  • Zuzana Urgeová, Misty 19/81
  • Andrea Gecíková, Orion 37/81

Kategória Canicross Master Men1:

  • Štefan Šterk, Ilvy 20/48

Kategória Canicross Master Women1:

  • Lucia Panákova, Jerry 21/37

Kategória Canicross Master Men3:

  • Karol Gecík, Pluto 8/14

Kategória Junior 15-18 rokov Men:

  • Lukáš Kalás, Ešli 11/18

Kategória Junior 15-18rokov Women:

  • Sarah Bedušová, Alpha 7/13

Kategória Young Girls 12-14rokov:

  • Monika Pašmiková, Luna 11/24
  • Miška Trubanová, Feebee 21/24
  • Lara Chrenková, Arwen 22/24

Nárok na preplatenie: (na základe platnej ekonomickej smernice a uvznesenia prezídia SZPZ, na základe ktorého si športovci zaradený do TOP tímu hradia výdavky z im poskytnutého príspevku na TOP tím)

  • Mário Adamko (7/22)
  • Filip Rybár (7/65)
  • Jana Mareková (7/81)
  • Zuzana Urgeová (19/81)

Výsledky:

2019-11-11T00:42:43+00:0011. november, 2019|Oznamy|