V dňoch 5-7.5.2023 sa konalo zasadnutie ICF v nemeckej Leipe ohľadom Majstrovstiev Sveta ICF 2023.
Majstrovstvá sa budú konať v dňoch 27.-29.10. 2023 v Leipe.
Organizátori pripravili dve alternatívy trate- 5,7km a 4,3km v prípade teplého počasia.
Kratšia trať vedie takmer celá lesnými technickými cestičkami, dlhšia má aj dlhé rovinaté úseky mimo lesa. Trate sú vedené v protismere minuloročných, s menšími úpravami (miesto štartu a cieľa zmenené)
Oproti minulému roku sa presunie aj stake out smerom k lesu, prisľúbená je aj pitná voda a sprchy 🙂
Na tohtoročnom meetingu bola schválená zmena uzávierky prihlasovania a taktiež platby štartovného. Obe uvedené je nutné mať splnené (prihlášky aj peniaze najneskôr v daný deň už u organizátora) do 1.8.2023
Týmto by sme chceli požiadať predsedov klubov, aby najneskôr do 15.7.2023 zaslali presné zoznamy záujemcov o repre, ktoré budú obsahovať meno, dátum narodenia, adresu, mail, kategóriu (aj s upresnením vekovej), meno psa, datum narodenia, číslo čipu. Do rovnakého dátumu treba uhradiť aj štartovné na účet zväzu.
Štartovné je v nasledujúcich výškach-

80,- eur dospelý- prvý štart, 60,- Eur druhý štart, eur, 60,- eur deti , 20,- Eur stafeta.
Na preteku sa ešte bude platiť 10,- eur za každé auto, ktoré príde na stake out (nie len tie, ktoré budú na stake oute počas celej doby preteku)

Na preteku sa tento rok uskutoční aj demonštračný beh na 1km- kde sa môžu prihlásiť aj psy, ktoré nesúťažia v hlavných disciplínach. Cenu štartovného zatiaľ nevieme. Pretek bude v piatok alebo v sobotu po hlavných kategóriách.

Pretekári, ktorí do dňa 15.7.2023 nebudú mať splnenú podmienku kvalifikácie- absolvované 3 preteky , si túto podmienku môžu splniť na pretekoch do konania MS. Ak tak však neučinia, nebudu pripustení na pretek a výška štartovného sa im nevráti.

Spísal: Jana Mareková