Správna rada WSA s potešením oznamuje, že Majstrovstvá sveta na snehu 2021 budú prvým spoločným podujatím WSA / IFSS a je naplánované, že sa uskutoční v Ramundberget a Åsarna (Švédsko).

WSA usporiada majstrovstvá sveta pre všetky čistokrvné severské plemená psov v triedach Sprint a Mid-Distance v Ramundberget od 10. do 13. marca 2021. IFSS usporiada majstrovstvá sveta pre všetky druhy nečistokrvných plemien psov v triedach Sprint a Mid-Distance v Åsarne od 10. do 14. marca 2021. Ramundberget a Åsarna sa nachádzajú v rovnakom regióne Švédska. Obe mestá su od seba vzdialené menej ako dve hodiny cesty autom.

Majstrovstvá sveta na snehu IFSS 2021 sa mali konať v Severnej Amerike, ale vzhľadom na to, že organizátori stiahli svoju ponuku na usporiadanie majstrovstiev, tento plán sa, žiaľ, nemohol uskutočniť.

Pri hľadaní nového miesta bola IFSS ponúknutá možnosť spojiť sily s WSA a vyskúšať spoločné majstrovstvá – jedna časť pre čistokrvné severské psy a jedna časť pre všetky ostatné plemená psov.

WSA plánuje túto udalosť v Ramundberget od roku 2018. Pokiaľ ide o IFSS, bolo ľahké schváliť rozhodnutie využiť vynikajúce trate v Åsarne. Åsarna ponúka prvotriedne trate pre disciplíny Skidog a Sled. Ramundberget a Åsarna sú oblasti s velkou istotou snehovej nádielky, čo umožňuje vynikajúcu prípravu tratí.

Nikto nemôže predpovedať, čo sa stane v nasledujúcich mesiacoch, pokiaľ ide o pandémiu Covid-19. Mohli by sme čeliť novým cestovným obmedzeniam na celom svete a iným nariadeniam, ktoré ovplyvnia spôsob organizácie športových podujatí. Z tohto dôvodu WSA a IFSS prijmú konečné rozhodnutie o tom, či sa majstrovstvá sveta v roku 2021 na snehu môžu uskutočníť do 1. decembra 2020.