V dňoch 15.-17.11.2019 sme sa zúčastnili spolu s dcérou Carlou na MS WSA v anglickom Firle. Po obávanom prechode cez kanál La Manche z dôvodu viacerých kontrol, včetne kontroly psov, sme došli na miesto pretekov v malej dedinke West Frile v Východnom Susexe. Preteky boli situované na lúky a polia patriace miestnemu grófovi. Bohužial daždivé počasie, kedy vraj v Anglicku pršalo 60 dní takmer v kuse spôsobilo, že trať bola na niektorých úsekoch takmer nezjazdná. Prístup na štart a ciel bol ako v močiari. Vedenie WSA a organizátori podľa ich vyjadrenia vykonali maximálnu snahu na nájdenie bezpečného riešenia trate, avšak túto fakticky len skrátili na približne 4km, pričom z nepochopiteľných dôvodov nechali na trati pasáže, kde sa išlo po pooranom poli, takže v tom blate sa to takmer nedalo aspoň na bicykli vyjst, takže som si aj zabehal do kopca vedľa biku. Po prvom dni som bol v kategorií Bikejoring (DBMV) ako aj canicros muži veterán (DCMV) zhodne na treťom mieste. Lepšie umiestnenia mi znemožnili jednak pád na bicykli ako aj technické problémy a tiež silne vytknutý členok na canicrose. Carla vplyvom zlých podmienok a tiez dlhšie trvajúceho problému s členkom išla opatrne, čo bolo výsledkom piate miesto v canicrose ženy (DCW). Druhý deň oganizátori na jednom zlom úseku zmenili trať, v daný deň už bez pádov som potvrdil umiestnenia z prvého dňa, pričom v bkj veteranov so mal v daný deň najlepí čas. Carla taktiež zostala na piatej priečke. Vzhľadom na to, že veteranov v canicrose, kvoli tomu, že sme boli len štyria nakoniec nevyhlasovali, takže sme za Slovensko získali jednu bronzovú medialu v kategorii Bkj muži veteran.

Roman Reistetter team leader

Umiestnenie reprezentácie:

• Reistetter Roman (DBMV – Bikejoring 1 dog MEN – Veteran) / 3.miesto
  • Reistetterová Carla (DCW – Canicross 1 dog WOMEN) / 5.miesto
  • Reistetter Roman (DCMV – Canicross 1 dog MEN – Veteran) / 3.miesto (nevyhlasované)

Nárok na preplatenie: (na základe platnej ekonomickej smernice a uvznesenia prezídia SZPZ, na základe ktorého si športovci zaradený do TOP tímu hradia výdavky z im poskytnutého príspevku na TOP tím)