V dňoch 10.-12.3.2022 sa vo švédskom Östersunde uskutočnili Majstrovstvá sveta v šprinte a MIDe WSA/IFSS 2022 na snehu. Boli to prvé spoločné MS pre čistokrvné severské plemená pod hlavičkou IFSS a WSA. Trať pretekov bola kopcovitá a umiestnená v bežkárskom a biatlonovom stredisku priamo v Östersunde. Slávnostné otvorenie sa konalo v stredu 09.03. večer na bežkárskom štadióne, kde po príchode pretekárov a príhovore zástupcov mesta Östersund, prezidenta WSA a zástupcu IFSS boli preteky slávnostne otvorené. Aj keď počasie bolo na miestne pomery teplejšie (cez deň 4-6°C), trať pretekov bola každý večer dobre upravená miestnymi technikmi z biatlonového areálu. Slovenská reprezentácia bohužiaľ pricestovala bez zástupcu v kategórii MID, Maroša Litvaja, nakoľko pred odchodom do Švédska sa u jeho psov prejavili zdravotné problémy a preto musel ostať doma. Počas pretekov sa zranil pes Igora Pribulu a preto nemohol nastúpiť na tretie kolo pretekov. Všetci reprezentanti a ich psy sa snažili podať čo najlepší výkon a za vzornú reprezentáciu im patrí veľká vďaka. Celkovo sme si z majstrovstiev doniesli 1x zlatú medailu, 1x striebornú medailu a 2x bronzovú medailu.