V dňoch  28.4-1.5. 2022 sa vo francúzskom mestečku Pledran po viacerých presúvaných termínoch uskutočnili MS v indivuduálnom mushingu pod zaštitou ICF . Boli to prvé MS po 2 koronových rokoch na suchu.
Mestečko Plédran sa nachádza cca 460km severozápadne od Paríža, v regióne Bretónsko, blízsko Atlantiku. Prostredie a okolie mestečka bolo veľmi príjemné.

Slávnostné otvorenie a úvodný ceremoniál sa konal 29.4.2022  a viedol celým mestečkom zaplneným množstvom fanúšikov.
Slovenskú výpravu reprezentovalo 7 pretekárov. V kategórii bikejoring muži štartovali Marcel Dučák, Ľubomír Kočík a Filip Rybár. Kolesové disciplíny doplnil Tomáš Hockicko, v kategórii kolobežka,
muži veteráni. Bežecká časť výpravy štartovala v dvoch  kategóriach. Lucia Pelikánova a Sabína Šálová  v kategórii canincross ženy, v kategórii canicross muži  Jozef Pelikán a Ľubomír Oslanec .
Pôvodne plánovaná 5,5km dĺžka trate sa kvôli vyššej teplote a vlhkosti skrátila sa na 3,88km ,  čo jej na náročnosti neubralo a s 38 nastúpanými  metrami na našich reprezentantov čakala mimoriadne technicky náročná trať  s množstvom zákrut, skokov a striedajúcim sa typom povrchu. Náročnosť trate ešte umocnili štarty po 15s.

Ako prvý z našej malej výpravy  v sobotu štartoval Tomáš Hockicko , ktorý  zajazdil najrýchlejší čas v kategórii a zároveň aj  v absolútnom poradí disciplíny scooter.   Za ním štartovali chlapci v disciplíne bikejoring a poslednou disciplínou bola canicross. V sobotu sme napriek komplikáciám pri predbiehaní dosiahli absolútne excelentné výsledky a zostávalo nám sa, už len sústrediť na nedeľné výkony.
Nedeľné ráno naznačilo, že predpoveď počasia sa naplnila a čakal nás najteplejší deň v týždni (takmer o 5 stupňov viac ako v sobotu) . Štartovalo sa o hodinu skôr ako v sobotu a nedeľa tak bola plná sústredenia od skorého rána. To nám vydržalo a po príjazde Tomáša Hockicko do cieľa sme mali prvé zlato. Krátko na to doslova preletel cieľom Marcel Dučák a druhé zlato bolo na svete.  Po chvíli boli v cieli aj Ľubo s Filipom a vo finálnych výsledkoch sa obaja zmestili do TOP10.
To už sa bežecká časť výpravy išla rozbehať , aby boli pripravení na svoje štarty vo vlnách , ktoré na tomto šampionáte nahradili hromadný štart. Lucia síce mala po prvom dni 30s náskok, čo ale pri tomto systéme štartu na druhý deň nemuselo vôbec stačiť. Nakoniec to napriek pádu klaplo a Lucka prebehla cieľom so slovenskou vlajkou v rukách po tretie zlato pre našu výpravu.
Okrem 3 zlatých medailí si Marcel Dučák a Tomáš Hockicko pripísali aj najrýchlejšie časy vo svojich disciplínach v absolútnom poradí a Lucia Pelikanova bola absolútne najrýchlejšou canicrossarkou na trati.
Bola to malá , ale historicky najúspešnejšia výprava v otvorených majstrovstvách sveta.
Všetci reprezentanti podali exceletné výkony so svojimi psami, za čo im patrí veľká vďaka. Na Slovensko nebol podaný žiaden protest . Ako tím líder všetkým zúčastneným ďakujem za spoločné emócie, slzy , smiech , podporu a hlavne pohodu . Bolo mi cťou byť Váš tím líder.