Opäť sme sa nestratili vo svete …

Aj takto by sa dala nazvať naša účasť na MS v Leipe 2023 , alebo ako to videl teamleader….
V dňoch 27-29.10 sa konali opäť v nemeckom  mestečku Leipa v strede poľa MS ICF 2023. Po minuloročných skúsenostiach na ME IFSS sme boli pripravení na všeličo . Ale musím povedať, že niečo málinko sa predsa len zmenilo , napríklad bola aj pitná voda a omnoho krajšia technickejšia trať. Čo väčšinu z nás , ale nepotešilo , bolo počasie . Vystihnúť chvíľu kedy nepršalo , bol snáď zázrak , alebo šťastie …Takže všade okolo bolo neskutočné blato a tréning pre kolesové disciplíny bol povolený len štvrtok dopoludnia na 2 hodiny a poobede tiež na 2 hodiny , nakoľko organizátori chceli uchrániť trať. Pešiakom bolo povolené sa po trati prejsť aj v piatok. Väčšina reprezententov dorazila na miesto konania v stredu , takže sa všetkým podarilo si ju tréningovo prejsť. Trať mala 4,2 km , viedla krásnym borovicovým lesom s 24 zátačkami. Čo znamelo, že sa nikto na trati nudiť nebude.

Stakeout Leipa

Slávnostné otvorenie sa konalo v hustom daždi v piatok večer. Našu krajinu reprezentovalo 22 reprezentantov .
V sobotu pretek odštartovali kolesové disciplíny, kedy sa na štart úplne prvý postavil naš Andrej Drábik v kategórii elit kolobežka s jedným psom . Od nemeckej organizácie sme síce čakali presnosť a striktnosť, a o to viac nás prekvapilo, že na štarte nebol pomocník, ktorý by daného pretekára štartoval na svoj čas. Museli sme si to ustriehnúť sami . Kategóriu kolobežka s jedným psom vystriedala ďalšia súťažná kategória bicykel so psom a kruh pretekov uzavrela kategória beh so psom.Sobotňajší úspešný deň nám dával nádeje na niekoľko medailí , ale nechceli sme sa predčasne tešiť , nakoľko celú noc pršalo a trať bola veľmi nevyspytateľná.

Nedeľu otváral preteky opäť Slovák Branislav Sedílek , ktorý bol želiezkom v ohni a po prvom dni mal našliapnuté na víťazstvo, čo sa mu žiaľ nepodarilo a posunul sa , len o kúsoček na krásne druhé miesto , takže prvá medaila bola doma . Prvé striebro a vícemajster sveta Braňo a jeho psík Togo. Druhé striebro cinklo pre Štefana Šterka a psíka Lucifera v kategórii kolobežka masters II s jedným psom. Výborne mal našliapnuté Andrej Drábik , Filip Rybár a Mário Adamko , ktorí skončili v prvej desiatke . V kategórii masters na 4.mieste skončil Tomáš Hockicko. Prvé zlato pre Slovensko vybojoval Marcel Dučák so svojim Ninom a tak úspešne obhájili minuloročnú pozíciu . A opäť sa do TOP 5 dostali Andrej Drábik a Filip Rybár. Dievčatá sa taktiež nedali zahanbiť ani v jednej kategórii . Do TOP 15 sa dostala Deniska Lacušková so svojím mladým psíkom Enzom a Alica Maderová s Adisom.

Poslednou kategóriou bol canicross, alebo beh so psom. Lucka Pelikánová s Akimom obhájila prvenstvo a to sme si boli istí , že naša hymná zazneje dvakrát. V TOP 10 sa taktiež umiestnila Nikola Benediková a Jana Mareková. Ani naše veteránky a aj chlapci sa zahanbiť nedali, a umietnili sa výborne.
Čerešničkou na torte boli štafety. Je tam vždy veľké množstvo emócii a divákov. Postavili sme 2 štafety a obe boli víťazné . Prvá bola canicrossová ženy v zložení Janka Mareková, Nikola Benediková a Lucia Pelikánová , ktorá si vybojovala zlato a druhá mixová v zložení Ján Mikuš -canicross, Branislav Sedílek -SC 1 a Filip Rybár -BKJ , ktorá si taktiež vybojovala zlato .
To nám zaručilo, že naša hymna zaznela 4-krát.
Bola to nádherná bodka za celými majstrovstvami sveta ….
Všetci reprezentanti podali exceletné výkony so svojimi psami, za čo im patrí veľká vďaka. Na Slovensko nebol podaný žiaden protest . Ako tím líder všetkým zúčastneným ďakujem za spoločné emócie, slzy , smiech , podporu a hlavne pohodu .